A mérkőzések mérkőzése … a Csapatok legjobbja … a legnagyobbak és legjobbak összecsapása … Olyan csapatok találkozója, melyek más verseny keretében nem mérhetik össze tudásukat, technikájukat.

Minden kétséget kizárva, ez a labdarúgás legrangosabb tornája, így legyen szó egy élő Bajnokok Ligája selejtezőről vagy döntőről, életre szóló élményben lesz része! A ligának több, mint egy milliárdos nézőközönsége van minden évben, így garantáltan nem Ön lesz az egyetlen, aki az áhított jegyekért megküzd! A Bajnokok Ligáját nem elég a televízión keresztül követni, egy élő mérkőzés minden focikedvelő legnagyobb álma! És most itt a lehetőség, hogy befizessen egy álomra! Nálunk minden Bajnokok Ligája meccsre megtalálja több kategóriában jegyét, legyen szó a Arsenal, FC Chelsea, AC Milan, Manchester United, Real Madrid vagy a Barcelona mérkőzéseiről! Ha kíváncsi Európa legjobb csapatainak káprázatos játékára, akkor ideje bebiztosítania helyét a közelgő mérkőzésekre!

Eddigi BL mérkőzések, melyek több száz lelkes szurkolót utaztattunk!

Bajnokok Ligája 2023/2024

Ha Ön egy igazi foci rajongó, akkor a Bajnokok Ligája 2023/2024-es szezon bármelyik mérkőzése felejthetetlen élményt fog nyújtani! Az évente megrendezésre kerülő bajnokság Európa legkiválóbb klubjait vonultatja fel, és mindig elképesztő izgalmakat ígér! Kíváncsi, hogy idén melyik csapat fogja hazavinni a trófeát? Kövesse a meccsek alakulását saját szemével, és vegyen részt a legizgalmasabb mérkőzéseken! Végre itt a lehetőség, hogy ne csak a televízión keresztül élvezze a játékot!

Rendelje meg jegyét a Dynamic Events-en keresztül egyszerűen és gyorsan!

JEGYEK A CSOPORTMECCSEKRE

JEGYEK A NYOLCADDÖNTŐKRE

JEGYEK A NEGYEDDÖNTŐKRE

JEGYEK AZ ELŐDÖNTŐKRE

Vajon meg tudja tartani a Barcelona a tavalyi kupát? Legyen ott Ön is a Bajnokok Ligája mérkőzésein, és segítse kedvencét győzelemhez szurkolásával!

A legtöbbször – kilencszer – eddig a Real Madrid nyerte el a trófeát, mögötte az olasz AC Milan következik hét, majd az angol Liverpool FC öt diadallal. Őket a német Bayern München és a holland Ajax követi négy-négy győzelemmel. Egyedül az angol Manchester United mondhatja háromszoros győztesnek magát. A spanyol FC Barcelona, az olasz Juventus FC, Internationale, a portugál Benfica és FC Porto hódította el kétszer a kupát. A skót Celtic, a Hamburger SV, a román Staeu Bucarest, a francia Olympique Marseilles, a holland Feyenoord, az angol Aston Villa, a szintén holland PSV Einthoven, a szerb Crvena Zvezda és a német Borossia Dortmund egy-egy alkalommal szerezték meg az Európa legnevesebb trófeáját.

Menetrend:

A 2017-2018-es-os UEFA-bajnokok ligája a legrangosabb európai nemzetközi labdarúgókupa, mely jelenlegi nevén 25., jogelődjeivel együttvéve 62. alkalommal került kiírásra. A döntőt Kijevben rendezik.

A 2017-2018-as UEFA-bajnokok ligájában az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) 53 tagországának 78 csapata vesz részt (Liechtenstein nem rendez nemzeti labdarúgó-bajnokságot). A nemzetenként indítható csapatok számát, illetve a csapatok selejtezőköri besorolását a nemzeti labdarúgó-bajnokságokra vonatkoztatott UEFA-együtthatóból képzett ranglista alapján végezték.

Fordulók és időpontok

A-CSOPORT
Szeptember 18., szerda
18.55: FC Bruges (belga)–Galatasaray (török)

21.00: Paris Saint-Germain (francia)–Real Madrid (spanyol)
Október 1., kedd
18.55: Real Madrid (spanyol)–FC Bruges (belga)

21.00: Galatasaray (török)–Paris Saint-Germain (francia)
Október 22., kedd
21.00: FC Bruges (belga)–Paris Saint-Germain (francia)
21.00: Galatasaray (török)–Real Madrid (spanyol)
November 6., szerda
21.00: Paris Saint-Germain (francia)–FC Bruges (belga)

21.00: Real Madrid (spanyol)–Galatasaray (török)
November 26., kedd
18.55: Galatasaray (török)–FC Bruges (belga)
21.00:
 Real Madrid (spanyol)–Paris Saint-Germain (francia)

December 11., szerda
21.00: Paris Saint-Germain (francia)–Galatasaray (török)
21.00: FC Bruges (belga)–Real Madrid (spanyol)

B-CSOPORT
18.55:
Olympiakosz (görög)–Tottenham Hotspur (angol)

21.00: Bayern München (német)–Crvena zvezda (szerb)
21.00: Tottenham Hotspur (angol)–Bayern München (német)

21.00: Crvena zvezda (szerb)–Olympiakosz (görög)
21.00: Tottenham Hotspur (angol)–Crvena zvezda (szerb)

21.00: Olympiakosz (görög)–Bayern München (német)
18.55: Bayern München (német)–Olympiakosz (görög)

21.00: Crvena zvezda (szerb)–Tottenham Hotspur (angol)
21.00:
 Tottenham Hotspur (angol)–Olympiakosz (görög)

21.00: Crvena zvezda (szerb)–Bayern München (német)
21.00: Bayern München (német)–Tottenham Hotspur (angol)

21.00: Olympiakosz (görög)–Crvena zvezda (szerb)

C-CSOPORT
21.00:
Sahtar Doneck (ukrán)–Manchester City (angol)

21.00: Dinamo Zagreb (horvát)–Atalanta (olasz)
18.55: Atalanta (olasz)–Sahtar Doneck (ukrán)

21.00: Manchester City (angol)–Dinamo Zagreb (horvát)
18.55: Sahtar Doneck (ukrán)–Dinamo Zagreb (horvát)

21.00: Manchester City (angol)–Atalanta (olasz)
21.00: Dinamo Zagreb (horvát)–Sahtar Doneck (ukrán)

21.00: Atalanta (olasz)–Manchester City (angol)
21.00: Manchester City (angol)–Sahtar Doneck (ukrán)

21.00: Atalanta (olasz)–Dinamo Zagreb (horvát)
18.55: Sahtar Doneck (ukrán)–Atalanta (olasz)

18.55: Dinamo Zagreb (horvát)–Manchester City (angol)

D-CSOPORT
21.00:
Atlético Madrid (spanyol)–Juventus (olasz)
21.00:
Bayer Leverkusen (német)–Lokomotiv Moszkva (orosz)
21.00:
Juventus (olasz)–Bayer Leverkusen (német)

21.00: Lokomotiv Moszkva (orosz)–Atlético Madrid (spanyol)
18.55: Atlético Madrid (spanyol)–Bayer Leverkusen (német)

21.00: Juventus (olasz)–Lokomotiv Moszkva (orosz)
18.55: Lokomotiv Moszkva (orosz)–Juventus (olasz)

21.00: Bayer Leverkusen (német)–Atlético Madrid (spanyol)
18.55: Lokomotiv Moszkva (orosz)–Bayer Leverkusen (német)

21.00: Juventus (olasz)–Atlético Madrid (spanyol)
21.00: Atlético Madrid (spanyol)–Lokomotiv Moszkva (orosz)

21.00: Bayer Leverkusen (német)–Juventus (olasz)

18.55: Genk (belga)–Napoli (olasz)

21.00: Liverpool (angol)–Salzburg (osztrák)
Október 23., szerda
21.00: Salzburg (osztrák)–Napoli (olasz)

21.00: Genk (belga)–Liverpool (angol)
November 5., kedd
21.00: Liverpool (angol)–Genk (belga)

21.00: Napoli (olasz)–Salzburg (osztrák)
November 27., szerda
21.00: Liverpool (angol)–Napoli (olasz)

21.00: Genk (belga)–Salzburg (osztrák)
December 10., kedd
18.55: Napoli (olasz)–Genk (belga)

18.55: Salzburg (osztrák)–Liverpool (angol)

F-CSOPORT
18.55:
Internazionale (olasz)–Slavia Praha (cseh)

21.00: Borussia Dortmund (német)–Barcelona (spanyol)
18.55: Slavia Praha (cseh)–Borussia Dortmund (német)

21.00: Barcelona (spanyol)–Internazionale (olasz)
21.00: Internazionale (olasz)–Borussia Dortmund (német)
21.00: Slavia Praha (cseh)–Barcelona (spanyol)

18.55: Barcelona (spanyol)–Slavia Praha (cseh)

21.00: Borussia Dortmund (német)–Internazionale (olasz)
21.00: Barcelona (spanyol)–Borussia Dortmund (német)

21.00: Slavia Praha (cseh)–Internazionale (olasz)
21.00: Borussia Dortmund (német)–Slavia Praha (cseh)

21.00: Internazionale (olasz)–Barcelona (spanyol)

G-CSOPORT
18.55:
Lyon (francia)–Zenit (orosz)

21.00: Benfica (portugál)–RB Leipzig (német)
21.00: Zenit (orosz)–Benfica (portugál)
21.00: RB Leipzig (német)–Lyon (francia)

18.55: RB Leipzig (német)–Zenit (orosz)
21.00: Benfica (portugál)–Lyon (francia)

18.55: Zenit (orosz)–RB Leipzig (német)
21.00: Lyon (francia)–Benfica (portugál)

18.55: Zenit (orosz)–Lyon (francia)

21.00: RB Leipzig (német)–Benfica (portugál)
21.00: Benfica (portugál)–Zenit (orosz)

21.00: Lyon (francia)–RB Leipzig (német)

H-CSOPORT
21.00:
Chelsea (angol)–Valencia (spanyol)

21.00: Ajax (holland)–Lille (francia)
21.00: Valencia (spanyol)–Ajax (holland)

21.00: Lille (francia)–Chelsea (angol)
18.55:
 Ajax (holland)–Chelsea (angol)
21.00: Lille (francia)–Valencia (spanyol)

21.00: Chelsea (angol)–Ajax (holland)

21.00: Valencia (spanyol)–Lille (francia)
18.55:
Valencia (spanyol)–Chelsea (angol)

21.00: Lille (francia)–Ajax (holland)
21.00: Chelsea (angol)–Lille (francia)
21.00: Ajax (holland)–Valencia (spanyol)

Története:

A Bajnokok Ligája elődje, a bajnokcsapatok Európa-kupája (BEK) 1955-ben indult világhódító útjára. Azóta rendezi meg rendszeresen az UEFA évről-évre az európai elit klubcsapatok tornáját, amely során minden évben eldől, melyik csapat a legjobb a legjobbak között. A megtiszteltetésen kívül a győzelem nem kevés pénzjutalommal is jár. A torna az 1992/93-as szezonban vette fel a Bajnokok Ligája nevet, és ezzel együtt a rendszer is átalakult. Az UEFA bevezette a korábban csak világversenyeken használt csoportküzdelmeket, amivel izgalmasabbá, nem utolsó sorban pedig még nagyobb üzletté tette az addig egyenes kieséssel működő legnagyobb európai kupasorozatot. Kezdetben egy selejtező, valamint két egyenes kieséses kört követően két négyes csoportban folytak a küzdelmek, melyek első két helyezettje vívta ki a jogot a döntőbe jutásra.
Az első döntőt a Barthezzel, Völlerrel, Desailly-jal, valamint Deschamps-pal felálló Marseille nyerte, a döntőben felülmúlva az akkori rettegett AC Milan csapatát. Nem kis meglepetésre 1993. május 26-án, a müncheni Olimpiai stadionban a franciák diadalmaskodtak 1–0 arányban.
A második szezon az AC Milan főszereplésével folytatódott. Az olasz csapat szó szerint végigrohant Európa legjobb csapatain. A előző évben a Marseille csapatával BL-t nyerő Desailly átigazolásával igencsak jól jártak, hiszen a francia szerezte meg a negyedik gólt és ezzel szúrta bele a végső tőrt a Barcelona játékosaiba. Az athéni döntő végül 4–0-s Milan fölénnyel ért véget.
A harmadik évad az előző évek döntőihez hasonlóan a Fabio Capello által vezetett AC Milan főszereplésével zajlott. Ám nem sikerült a címvédés az olaszok számára, ugyanis a döntőben beigazolódott, amit a csoportkörök során már sejteni lehetett, az Ajax lett a BL győztes. Annak ellenére, hogy a holland éllovas csapat az egész sorozat alatt mennyire magabiztos teljesítményt nyújtott, a döntő csupán egy hajszálon múlott. Az egyetlen, a győztes gólt mindössze a 84. percben szerezte meg a csereként beállt Kluivert.
A negyedik BL ismét olasz győzelmet hozott, ám ezúttal a Milan még a csoportkörökig sem jutott el. Sokáig úgy tűnt, az Ajax-nak sikerül a címvédés, de a döntő fordulatot hozott. A 40. percig a Juventus vezette a mérkőzést, de a hollandoknak sikerült egyenlíteni. Végül a tizenegyes párbaj a zebrák 2–4-es győzelmét hozta meg.
Az ötödik szezonban már az elődöntőben megismétlődött a tavalyi döntő párosítása, amiből ismét a Juventus csapata kerekedett felül végül 6–2-es összesítéssel. Ám a finálé nem az ő szerencséjüket hozta, mivel a másik ágon döntős Dortmund csapata 3–1-re legyőzte az akkori címvédő olaszokat. A mérkőzést Puhl Sándor vezette.
A hatodik kiírásban megismétlődhetett volna ismét a német-olasz párharc, de a dortmundiakat végül a spanyol Real Madrid csapata kiejtette. A fináléban a Juventus ismét csak az ezüstéremnek “örülhetett”, a királyiak győztes gólját a montenegrói Mijatović szerezte.
A hetedik szezon döntője volt az egyik legdrámaibb finálé. A Manchester United 90 percig 1–0-s vesztésre állt a német Bayern München csapata ellen, ám ekkor előbb Sheringham egyenlített a 91. percben, majd Solskjær a hosszabbítás 3. percében megszerezte a győztes találatot, amivel az angolok akkori második címüket szerezték meg.
A nyolcadik BL szezonra az ezredfordulón került sor. Európát ekkor egyértelműen a spanyol klubok uralták, mivel az elődöntő 4 csapatából 3 az Ibériai-félszigetről való volt. A spanyol házi döntőt végül a Real Madrid csapata nyerte. Ez volt akkor a 8. elsőségük.
A kupasorozat kilencedik évében a Bayern München tett arról, hogy ne folytatódjon tovább a “spanyol uralom”. A fináléban csak tizenegyesből tudtak betalálni a csapatok. A rendes játékidőben 1-1 értékesített büntető volt, ami után a végső győzelmet is ilyen módon döntötték el. A bajorok végül 5–4-re múlták felül a Valenciát.
A tizedik évadban már senki se tudta megállítani a 9. győzelmére hajtó madridiakat (mellesleg a negyeddöntőben ismét összetalálkoztak a Bayernnel, valamint az elődöntőben a rivális Barcelonával). Ismét német-spanyol döntőt rendeztek, de ezúttal a Leverkusen képviselte a németeket.
A tizenegyedik kiírásban már az olasz csapatok domináltak. A kupát végül az AC Milan csapata nyerte a döntőben 0–0-s eredmény után végül tizenegyesekkel 3–2-re felülmúlva a Juventust.
A tizenkettedik idényben igazi csillaghullás volt. Már a legjobb 16 csapat között kiestek olyan csapatok mint az előző évi döntős Juventus, a 3 éve győztes Bayern München valamint a Manchester United. A nyolcaddöntőben is voltak meglepetések. Kiesett a címvédő AC Milan (4–1-es hazai győzelem után idegenben 4–0-ra alulmaradtak a Deportivo ellen), a remeklő – akkori kétszeres francia bajnok – Lyon, a kupahalmozó Real Madrid valamint a londoni párharcban alulmaradó Arsenal. A kupát végül a José Mourinho vezette portugál FC Porto csapata nyerte.
A tizenharmadik szezon fináléja ismét drámaira sikeredett. Az isztambuli döntő első félidejét az AC Milan csapata 3–0-s előnnyel abszolválta, majd a második félidőben rövid 9 perc alatt ledolgozta hátrányát a Liverpool és végül tizenegyespárbajban 3–2-re győzni tudott.
A tizennegyedik BL szezonban úgy tűnt az Arsenal fiatal kerete beérik egy európai kupasikerre. Ám az utolsó mérkőzésen 1–0-s hátrányból 2–1-re fordítva végül a Barcelona csapata diadalmaskodott.
A tizenötödik évad “angol uralmat” hozott. Viszont a kupát végül egy olasz csapat hódította el. A két évvel ezelőtti döntő megismétlését most az AC Milan csapata hozta sikeresen így megszerezvén 7. európai elsőségüket.
A tizenhatodik kiírásban folytatódott az angolok dominanciája, és a végső győztes is a szigetországból került ki. Az ekkor triplázni tudó Manchester United végül büntetőkkel (6-5) győzte le szintén angol vetélytársát a Chelseat.
A tizenhetedik szezonban majdnem megismétlődött a tavalyi finálé, ám a 2007-es szezonhoz hasonlóan 3 angol klub mellett a 4. nem angol csapat, nevezetesen a Barcelona jutott fel a csúcsra, a klub történetében immár harmadszor.

Lebonyolítása:

A Bajnokok Ligája minden évben selejtezőkörökkel kezdődik, melyekből összesen három kört rendeznek. A klubcsapatok attól függően kerülnek be a selejtezőkörök valamelyikébe, hogy az UEFA-együttható alapján az adott ország bajnoksága hányadik helyen áll (megj.: az együttható az ország klubcsapatainak sikereitől függ). A selejtezőkből 16 csapat kvalifikálhatja magát a csoportkörbe, ahova további 16 csapat az előző évi bajnokságban elfoglalt helyezésétől függően automatikusan bekerült. A csoportkörben nyolc négy csapatból álló csoportra osztják fel a résztvevőket. Feltétel, hogy az első négy csoportba (ún. piros csoportok) valamint az utolsó négy csoportba (ún. kék csoportok) egy adott országból (négy klub esetén) bejutott csapatok számának aránya 2:2 (vagy három csapat esetén 2:1) kell, hogy legyen. Ezt a feltételt a TV-közvetítések miatt rendelte el az UEFA. A csoportkörök során hat fordulót rendeznek, melyek alatt egy csoporton belül mindegyik csapat kétszer játszik mindegyikkel, egyszer otthon egyszer pedig idegenben.

A csoportok első két helyezettje jut tovább a legjobb 16 közé, vagyis a nyolcaddöntőben, a csoport-harmadikok pedig az UEFA-kupában folytathatják. A nyolcaddöntőben feltétel, hogy egy országból két csapat nem találkozhat egymással, valamint a csapatok nem kaphatnak olyan ellenfelet, amely a saját csoportjában vele megegyező pozícióban végzett (tehát első elsőt, második másodikat). (megj.: A negyeddöntőben, és utána már nem érvényesek ezek a szabályok.) A legjobb 16 között minden csapat két mérkőzést játszik (egy ellenféllel). A két találkozó góljai összeadódnak és az a csapat jut tovább a negyeddöntőbe, amelyik több találatot szerzett. Ha két klub egyenlő gólaránnyal áll a két lejátszott mérkőzés után, akkor az idegenben lőtt (több) gól szabályát alkalmazzák. Viszont ha ez sem dönt, akkor hosszabbítással folytatódik a játék, legvégső esetben pedig 11-esekkel dől el.

A döntő már csak egy mérkőzésből áll, melyet a szezon elején már előre kiírt stadionban és dátumon játszanak le.

Champions League focijegyek – Bajnokok Ligája focijegyek

BL Arsenal belépő meccs jegy, foci jegy | BL Atletico Madrid belépő meccs jegy, foci jegy | BL Bayer Leverkusen belépő meccs jegy, foci jegy | BL Bayern München belépő meccs jegy, foci jegy | BL SL Benfica belépő meccs jegy, foci jegy | BL FC Barcelona belépő meccs jegy, foci jegy | BL Real Madrid belépő meccs jegy, foci jegy | BL Borussia Mönchengladbach belépő meccs jegy, foci jegy | BL Celtic belépő meccs jegy, foci jegy | BL Besiktas JK belépő meccs jegy, foci jegy | BL CSKA Moszkva belépő meccs jegy, foci jegy | BL Juventus belépő meccs jegy, foci jegy | BL Tottenham Hotspur belépő meccs jegy, foci jegy | BL Machester City belépő meccs jegy, foci jegy | BL Leichester City belépő meccs jegy, foci jegy | BL Paris Saint German belépő meccs jegy, foci jegy | BL Sevilla belépő meccs jegy, foci jegy | BL Dinamo Zagreb belépő meccs jegy, foci jegy | BL PSV Eindhoven belépő meccs jegy, foci jegy | BL Dinamo Kiev belépő meccs jegy, foci jegy | BL FC Porto belépő meccs jegy, foci jegy | BL Borussia Dortmund belépő meccs jegy, foci jegy | BL SSC Napoli belépő meccs jegy, foci jegy | BL Burgges belépő meccs jegy, foci jegy | BL FC Basel belépő meccs jegy, foci jegy | BL Sporting Portugal belépő meccs jegy, foci jegy | BL FC Köbenhavn belépő meccs jegy, foci jegy | BL Legia Warszawa belépő meccs jegy, foci jegy | BL AS Monaco belépő meccs jegy, foci jegy | BL FK Rosztov belépő meccs jegy, foci jegy | BL Ludogorets Razgrad belépő meccs jegy, foci jegy | BL Olympique Éyonnais belépő meccs jegy, foci jegy